Chcę spróbować nurkowania – jak zacząć?
Możliwości jest kilka. Najczęściej wybierane drogi to Program Discover Scuba Diving, czyli Odkryj Nurkowanie, na którym wprowadzamy do nurkowania teoretycznie i praktycznie podczas zajęć basenowych, lub zapisanie się na Podstawowy Kurs Nurkowania na Wodach Otwartych, czyli Open Water Diver, po którym możesz nurkować z partnerem (bez opieki instruktora) do 18 metrów.
Rady dla początkujących?
Jeśli nie zapytasz – nie będziesz wiedzieć.
Przyjdź, spróbuj, pytaj – jesteśmy dla Ciebie, po to, abyś czuł/a się bezpiecznie i komfortowo.
Od jakiego wieku można nurkować?

Kursy dla najmłodszych to kursy Bubblemaker – można brać w nich udział już mając ukończone 8 lat. Również 8 lat należy mieć ukończone, aby zostać członkiem Seal Team, czyli Komando Foki, i brać udział w realizacji podwodnych misji, które przygotowują do „dorosłego” nurkowania.
Kurs Podstawowy, czyli Open Water Diver, można w stopniu Junior uzyskać już mając ukończone 10 lat.

Jakiego sprzętu potrzebuję na kurs?

Aby rozpocząć nurkowanie nie potrzebujesz żadnego własnego sprzętu – cały (maskę, fajkę, płetwy, jacket czyli BCD, automat czyli regulator, obciążniki balastowe wraz z pasem balastowym, piankę, kompas, boję etc…) dostaniesz na czas kursu od nas, w cenie kursu.
Dajemy możliwość spróbowania wielu różnych rodzajów sprzętu tak, aby kursant miał możliwość sprawdzenia, co pasuje mu najbardziej. Kupowanie sprzętu jeszcze zanim rozpoczęło się kurs podstawowy to tak naprawdę kupowanie w ciemno czegoś, czego nie wiadomo czy będzie się używało. Dlatego preferujemy zakup dopiero na koniec kursu, kiedy już znacząco bardziej wiemy, czego chcemy.

Gdzie odbywają się kursy i warsztaty?

W zależności od rodzaju kursu, zajęcia odbywają się na basenie oraz zbiornikach w pobliżu Katowic – Jaworzno-Szczakowa, czyli popularne Koparki, Zakrzówek, dla kursów bardziej zaawansowanych „lubimy” Bałtyk i Czeskie oraz Niemieckie kamieniołomy.
Jeśli masz jakieś konkretne preferencje co do miejsca, w którym miałby odbyć się kurs – zadzwoń. Zawsze istnieje możliwość ustalenia indywidualnego miejsca i terminu kursu.

Co trzeba wiedzieć idąc na kurs?

Każdy kurs dzielimy na część teoretyczną i praktyczną (w zależności od kursu i wymagań – na basenie i wodach otwartych lub tylko na wodach otwartych).
W ramach kursu kursanci korzystają ze sprzętu Szkoły Nitrox Divers bez dodatkowych opłat.
Do każdego kursanta podchodzimy bardzo indywidualnie – zależy nam na tym, aby po naszych kursach nurkowie byli bezpieczni, więc przykładamy dużą wagę do swobodnego, komfortowego wykonywania czynności determinowanych wymaganiami zaliczeniowymi kursu.
Praktyka czyni Mistrza, więc już po zakończeniu kursu/kursów serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszych cotygodniowych nurkowań w bliższych i dalszych regionach Polski i Świata – jesteśmy otwarci na pytania i dyskusje nawet już po zakończeniu kursu.
Pamiętaj – jeśli nie zapytasz – nie poznasz odpowiedzi. Zachęcamy więc do pytań, aby nasze nurkowanie były jak najbezpieczniejsze!

Jakie możliwości dają kursy?

Kurs Nurek Podstawowy Open Water Diver daje możliwość osobie dorosłej nurkowania z partnerem, bez nadzoru instruktora, do 18 metrów (osobne limity dla nurków Juniorów).
Kurs Nurek Zaawansowany Advance Open Water Diver daje możliwość osobie dorosłej nurkowania z partnerem, bez nadzoru instruktora, do 30 metrów (osobne limity dla nurków Juniorów).
Kurs Nurek Zaawansowany Advance Open Water Diver oraz specjalizacja Nurkowanie Głębokie daje możliwość osobie dorosłej nurkowania z partnerem, bez nadzoru instruktora, do 40 metrów.

Jest to granica nurkowania rekreacyjnego, poniżej tej granicy mówimy o nurkowaniu technicznym.

Oprócz limitów głębokości, możemy rozszerzać swoje umiejętności biorąc udział w kursach specjalizacji: Nurkowanie na wysokości, AWARE – Identyfikacja ryb, Nurkowanie z łodzi, Nurkowanie ze skuterem, Nurkowanie w prądzie, Nurkowanie w suchym skafandrze, Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu (nitroxie), Specjalista sprzętowy, Nurkowanie wielopoziomowe i z komputerem, Nurkowanie nocne, Doskonała pływalność, Podwodny przyrodnik, Podwodna nawigacja, Podwodna fotografia, Podwodne filmowanie, Projekt AWARE, Ochrona raf AWARE, Nurkowanie wrakowe, Nurkowanie głębokie, Nurkowanie pod lodem, Nurkowanie jaskiniowe, Poszukiwanie i wydobywanie, Nurkowanie na Rebreatherze, Nurkowanie w Masce Pełnotwarzowej.

Prowadzimy też kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, przydatne nie tylko w nurkowaniu, ale i w życiu codziennym oraz Kursy Nurek Ratownik – Rescue Diver, na których uczymy nie tylko jak uratować kogoś z opresji pod wodą lub na powierzchni, ale też jak pomóc sobie w sytuacji jakiegokolwiek zagrożenia.