kursy rebreatherowe

Odczarowujemy Rebreathery 🙂
Jeszcze całkiem niedawno słysząc „rebreather” myśleliśmy o czymś skomplikowanym, bardzo zaawansowanym, niemal magicznym, a z całą pewnością – niedostępnym. Tymczasem aby rozpocząć szkolenie na Rebreatherze rekreacyjnym (tak! rekreacyjnym!) wystarczy dziś stopień AOWD, EANx oraz ukończone 15 lat.
Rebreather na którym szkolimy, czyli Hollis Explorer Rebreather, jest prostym w obsłudze, bezpiecznym urządzeniem typu „plug-and-play”. Oznacza to, że nie ma możliwości błędnego złożenia czy też wejścia do wody kiedy urządzenie nie jest gotowe.

kursy rebreatherowe

Rebreather pozwala nam na oddychanie ciepłym, wilgotnym powietrzem – w odróżnieniu do obiegu otwartego, gdzie powietrze jest zimne i suche, więc tracimy mnóstwo energii na ogrzanie każdego oddechu, nawet nie mając tego świadomości. Brak utraty tej energii na Rebreatherze sprawia, że dużo mniej się męczymy, co pozwala na dłuższe, przyjemniejsze nurkowania. Cechą charakterystyczną nurkowania na Rebreatherze jest oczywiście brak „bąbelków” powietrza, co pozwala na niezwykłe wręcz obcowanie z przyrodą.
Poza bardzo efektywnym zużyciem czynnika oddechowego, cały sprzęt jest sporo mniejszy i lżejszy od standardowych zestawów – bardzo wygodny również dla Pań!

kursy rebreatherowe

Żaden odpis nie jest w stanie oddać tego, co czuje się, zanurzając się z użyciem Rebreathera po raz pierwszy – niezwykła cisza, spokój, ciepło, radość z pełnego przeżywania otaczającej przyrody… czy nie to właśnie nazywamy szczęściem?
Zapraszamy Cię do spróbowania przygody z Rebreatherem – gwarantujemy, że nie zapomnisz tego do końca życia!

kursy rebreatherowe

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rebreather Woman`s Day w zaprzyjaźnionej Akademii H2O, w którego organizacji braliśmy udział – opis i filmy doskonale oddają to, czego możesz spodziewać się zapisując się na zajęcia z Rebreatherem.